Części do maszyn rolniczych

Ursus C-360 – wybierz części zamienne

Ciągnik Ursus C-360 przez wiele lat był jednym z najpopularniejszych ciągników w Polsce. Dużo mocniejszy od modelu C-330, a jednocześnie niezbyt duży, idealnie sprawdzał się praktycznie w każdym gospodarstwie rolnym. Do dziś te ciągniki cenione są za swoje własności jezdne, prostotę konstrukcji, możliwość łatwej naprawy. Obecnie w wielu gospodarstwach królują traktory nowocześniejsze i większe, jednak Ursus C-360 z powodzeniem może służyć jako ciągnik dodatkowy, a w mniejszych gospodarstwach rolnych także jako podstawowy. 

Niedrogi w zakupie i utrzymaniu

Dużym plusem tych ciągników są stosunkowo niskie ceny zakupu. W porównaniu z nowoczesnymi ciągnikami, wartymi nieraz kilkaset tysięcy złotych, wydanie kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych na zakup Ursusa C-360 to opłacalny wydatek. Nie bez znaczenia jest także prostota konstrukcji tego ciągnika. Nie ma w nim skomplikowanej elektroniki, drogich części czy też elementów, które można naprawić tylko w serwisie, płacąc za naprawę niemało pieniędzy. Nawet kapitalny remont takiego ciągnika można przeprowadzić we własnym zakresie, nie wydając na to zbyt dużej ilości gotówki. Odpowiednio wyremontowany, na bieżąco we własnym zakresie serwisowany, z powodzeniem może pracować w gospodarstwie kolejnych wiele lat. 

Części zamienne do Ursusa

Osoby, które po raz pierwszy stykają się z tymi ciągnikami, nierzadko wieloletnimi, często zastanawiają się, czy dostępność części zamiennych nie będzie problemem. W przypadku wielu ciągników popularnych przed laty tak bowiem jest. W przypadku każdego modelu Ursusa, a szczególnie w przypadku Ursusa C-360, dostępność części zamiennych jest bardzo duża. Nie ma w zasadzie części, której nie można kupić jako nowej. Do kupienia jest także wiele części używanych, których stan jest na tyle dobry, że z powodzeniem można zdecydować się na ich zakup i zamontowanie w swoim Ursusie. 

Nie tylko części oryginalne ale i zamienniki

Faktem jest, że wiele Ursusów C-360 to ciągniki sprzed kilkudziesięciu lat, do których nie zawsze można kupić części oryginalne i nowe. Istnieje jednak spory rynek zamienników. Co ważne, ich jakość jest nie mniej dobra niż części oryginalnych, ceny zaś bardzo atrakcyjne. Ursus C-360 części można nabyć praktycznie w każdym sklepie z częściami do ciągników. Nie ma w tym nic dziwnego, popularność tego ciągnika ciągle jest bowiem bardzo duża. Potężny duży wybór części zamiennych do traktora Ursus C-360 można także znaleźć w sieci Internet. Zakup części do Ursus C-360 przez Internet to z wielu powodów bardzo dobre rozwiązanie. Nie trzeba nigdzie jeździć, szukać części. Zamawianie jest banalnie proste, same części zaś wysyłane są kurierem i dostarczane pod wskazany adres. Pomimo tego, że te części to zamienniki, o jakość nie trzeba się martwić. Jest porównywalna, a nawet równa jakości części oryginalnych, ceny zaś zawsze niższe. Warto więc zainteresować się taką formą zakupu części do Ursusa. Osoby prowadzące gospodarstwo rolne i nie posiadające ciągnika Ursus powinny zaś rozważyć jego zakup. Pomimo tego, że większość tych ciągników to konstrukcje sprzed wielu lat, wciąż z powodzeniem można używać ich w gospodarstwie, doceniając sprawność i niskie koszty użytkowania. 

Pokaż więcej

Starsze artykuły

Back to top button
Close