Maszyny rolnicze

Jak wybrać właściwe noże do glebogryzarki?

Zajmując się pielęgnacją ogrodu wykonuje się wiele różnych zadań. Tymczasem praca nie powinna być ciężka, ale mądra. Należy ją sobie ułatwić. Korzystanie z nowoczesnych technologii pozwala zniwelować najbardziej żmudne i trudne zabiegi pielęgnacyjne w domowym ogródku. Czy używanie glebogryzarki jest naprawdę skuteczne? 

Jak działa glebogryzarka? 

Jakość podłoża decyduje o estetyce i wyglądzie ogrodu. Dzięki odżywionej glebie rośliny mogą właściwie się rozwijać i cieszyć pięknym wyglądem. Właśnie po to stosuje się zabiegi pielęgnacyjne, które napowietrzają podłoże i zapewniają korzeniom dostęp do świeżej wody. Zazwyczaj używa wtedy szpadla i pracy fizycznej, która wiąże się z dużym wysiłkiem. Aby tego uniknąć stworzono glebogryzarkę. Jest to urządzenie, które wbija się w ziemię i przekształca jej strukturę. Sprawdza się w spulchnianiu i użyźnianiu gruntu. W trakcie zabiegu noże do glebogryzarki zwiększają użyteczność gleby i wyrównują jej poziom. Ponadto usuwają złogi filcu i usuwają szkodliwe chwasty, które przeszkadzają roślinom ozdobnym. 

Rodzaje glebogryzarek 

Na rynku można spotkać całą gamę urządzeń do pielęgnacji gleby. Różnią się nie tylko konstrukcją, ale i zastosowaniem. Do najprostszych modeli należy glebogryzarka ręczna, która wykorzystuje siłę mięśni człowieka. Pracuje idealnie w małych ogródkach, które nie wymagają dużej ilości pracy. Kolejną kategorię stanowią glebogryzarki z napędem elektrycznym. Pracują cicho, są bardzo ekologiczne i bezpieczne. Silnik zatrzymuje się z chwilą wyłączenia napędu. Ich wadą jest sposób zasilania, który wymusza używanie kabla. Ogranicza to mobilność i swobodę w korzystaniu z maszyny. Utrudnia to pracę w miejscach oddalonych od źródeł elektryczności. W takich sytuacjach najlepszym wyborem będzie glebogryzarka o napędzie spalinowym. Posiada większą moc od pozostałych modeli. Jej dużą zaletą jest dotarcie do głębszych warstw ziemi. Przed zakupem maszyny warto pomyśleć o częściach zamiennych – przykładem są noże do glebogryzarki i inne podzespoły które niszczą się w trakcie eksploatacji.  

Jakie urządzenie warto wybrać? 

Przed każdym zakupem warto zastanowić się, czy dane urządzenie będzie dobre do ogrodu. Powinno być zbudowane z solidnych materiałów, które wytrzymają intensywną pracę w trudnych warunkach. Warto dobrać silnik do gleby występującej w ogródku. Jeśli ziemia jest ciężka i gliniasta to glebogryzarka powinna posiadać większą moc. Czynnikiem, które może przesądzić o zakupie jest również serwis. Wiele elementów silnika i noże do glebogryzarki ulega stopniowemu zużyciu i wymaga wymiany. Zazwyczaj zmienia się wszystkie noże naraz, ponieważ pozostawienie tępej końcówki mogłoby zakłócić pracę maszyny.  

Gdzie można kupić najlepsze glebogryzarki? 

Wszechstronna oferta jest dostępna w internetowych sklepach rolniczych. Sprzedają zamienniki renomowanych producentów w atrakcyjnych cenach. Jakość części zamiennych w żaden sposób nie odbiega od oryginalnych urządzeń. W ten sposób można zaoszczędzić pieniądze nie rezygnując z wysokiej wartości produktów.  

Pokaż więcej

Starsze artykuły

Back to top button
Close