Informacje

Fortschritt – niemiecki lider maszyn rolniczych

Firma Fortschritt to jeden z największych producentów maszyn rolniczych, działających na rynku już przeszło sześćdziesiąt lat. Marka rozpoczęła swoją działalność początkowo produkując maszyny budowlane oraz urządzenia do obróbki drewna.

Przez wiele więc lat budowała swoją silną pozycję na rynku, zdobywając renomę i doświadczenie także w branży rolniczej. Ciągniki tej marki są lubiane nie tylko w Niemczech, ale i w całej Europie, także wśród polskich właścicieli gospodarstw. Przykładowo modele ZT 303 produkowane w latach 1971-1984 w Niemieckiej Republice Demokratycznej, do Polski były sprowadzane chętnie i cieszyły się dużą popularnością przede wszystkim dzięki swej solidnej konstrukcji. Były one także mało awaryjne.

Osoby, które posiadają starsze modele ciągników Fortschritt, nie muszą się martwić o części zamienne – są one dostępne w sklepach internetowych. Tam rolnicy znajdą wszystkie potrzebne elementy, czego niestety nie można powiedzieć o wielu sklepach stacjonarnych.

Fortschritt – zalety posiadania ciągników marki

Maszyny rolnicze i części do ciągników marki Fortschritt są znane:

  • z niewątpliwie najlepszego stosunku ceny do ich mocy;
  • z niewielkiego spalania, które wynosi mniej więcej 10 litrów na godzinę pracy;
  • z dużych możliwości uciągu – taki ciągnik spokojnie wyrwie nawet drzewo i uciągnie bez problemu inne maszyny rolnicze;
  • ich mocną stroną jest także układ hydrauliczny;
  • kabina jest wyposażona w nawiewy, co jest ogromnym plusem w pracy w upalne dni;
  • wytwarzające się ciśnienie w kabinie nie pozwala na przedostawanie się kurzu i pyłu do środka traktora;
  • części zamienne do tych ciągników można zastosować z innych modeli marki, bo będą pasowały.

Ciągniki marki Fortschritt są uwielbiane przez wszystkich gospodarzy, ponieważ zachwycają nie tylko wyżej wymienionymi cechami, ale także swoją prostotą i łatwością obsługi. Te zachodnie maszyny zapewniają więc rolnikom pełen komfort użytkowania.

Części zamienne do ciągników Fortschritt

Poszczególne pojazdy rolnicze oraz ich części powinny być poddawane regularnej konserwacji oraz przeglądom. W przypadku konieczności wymiany konkretnych elementów warto skorzystać z oferty sklepu internetowego, w którym części zamienne Fortschritt cieszą się coraz większą popularnością. Jeśli jednak nie znajdziemy tego, co nas interesuje, fachowa obsługa online lub telefonicznie doskonale doradzi i pomoże dobrać wysokiej jakości części zamienne do ciągników, które będziemy mogli bez problemu zamontować w maszynach Fortschritt.

Podsumowując – ciągniki marki Fortschritt zapewniają dobrą jakość sprzętu w stosunkowo niskiej cenie, a w internetowych sklepach rolniczych dostępne są części zamienne do nich. Spełnią one potrzeby najbardziej wymagających gospodarzy i zapewnią im wygodę użytkowania. Te zachodnie maszyny są naprawdę warte zainteresowania i inwestycji w nie. Z zakupu maszyn rolniczych jak i części do ciągników będzie zadowolony nie tylko młody rolnik, ale także doświadczony gospodarz. Niemiecki gigant branży rolniczej to zawsze dobry wybór.

Pokaż więcej

Starsze artykuły

Back to top button
Close