Maszyny rolnicze

Dlaczego Polacy tak cenią stare Ursusy?

Ursus C-330 i Ursus C-360 produkowany był ponad 20 lat temu, a mimo to maszyny te wciąż cieszą się dużą popularnością na rynku. Ciągniki rolnicze Ursus kojarzą nam się z tradycją i niezawodnym działaniem, ponadto cechują się dobrym stosunkiem jakości do ceny. Dlaczego nadal uwielbiamy te ciągniki? Jakie zalety mają maszyny tego typu?

Sprawne maszyny rolnicze

Prowadzenie własnego gospodarstwa rolnego wiąże się z korzystaniem z szeregu maszyn, które pozwolą codziennie wykonywać swoją pracę. Części do maszyn rolniczych bardzo często są kupowane w internetowych sklepach rolniczych, które zyskują uznanie na rynku. Sklep rolniczy jest miejscem, gdzie znajdziemy potrzebne urządzenia i części do maszyn rolniczych w stosunkowo niewielkich cenach i korzystając ze sprawnych zamienników. 

Starsze ciągniki Ursus produkowane były przez Zakłady Mechaniczne Ursus i odznaczały się żywotnością w działaniu i wytrzymałością, dlatego już od lat są używany w rolnictwie. Najbardziej popularne Ursusy bazują na prostocie wykonania i łatwej naprawie, dzięki czemu bez problemu wymienimy zużyte części do ciągników. Okazuje się, że Ursusy nie są skomplikowane w naprawie, gdyż opierają się na łatwym dostępie do elementów składowych silnika i osprzętu. Niskie koszty części do Ursusa to jedne z wielu zalet tych maszyn, które cieszą się niesłabnącą popularnością już od dziesiątek lat. 

Ciągniki rolnicze Ursus

Polacy cały czas kochają stare Ursusy, gdyż wyróżniają się mobilnością i praktycznością. Posiadają ponadto oryginalne walory praktyczne, a części do Ursus C-360 i Ursus C-330 są uważane za najtańsze na rynku. Nie bez powodu rolnicy zazwyczaj stawiają na internetowy sklep rolniczy – tutaj znajdą szereg potrzebnych części do Ursusa w niewygórowanych cenach. Jeśli chodzi o Ursus C-330 z powodzeniem jest on stosowany w pracach leśnych, gdyż daje możliwość sprawnego przemieszczania się pomiędzy drzewami w obszarach leśnych. Ta maszyna rolnicza wyposażona została w dwustopniowe sprzęgło, które pozwala współpracować z maszynami, które wymagają zatrzymania ciągnika w czasie pracy maszyny. Urządzenie sprawnie sobie radzi nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych. Kolejnym plusem Ursusa jest z pewnością fakt, że odznacza się on niskim zużyciem paliwa w dłuższej perspektywie. W niewielkich gospodarstwach rolnych ten aspekt jest niezwykle pożądany. 

W przypadku Ursusa C-360 stwierdzić można, że cechuje się większą wszechstronnością, co oparte jest na większej mocy silnika. Użytkownicy tej maszyny rolniczej wskazują, że jest ona w zasadzie niezniszczalna, a trudne warunki nie mają wpływu na działania ciągnika. Co ciekawe, nieco starsi rolnicy cały czas mają sentyment do ciągników Ursus i są im wierni od lat. Części do Ursusa są stosunkowo niedrogie, co jest kolejnym plusem Ursusa. Internetowe sklepy rolnicze oferują ciekawe rozwiązania i posiadają szereg potrzebnych elementów zamiennych do maszyn rolniczych. 

Już od wielu lat uwielbiamy ciągniki Ursus, gdyż są niezawodne i działają przez długie lata bez konieczności ciągłych napraw. 

Pokaż więcej

Starsze artykuły

Back to top button
Close