Maszyny rolnicze

Dlaczego Polacy tak cenią stare Ursusy?

Ursus C-330 i Ursus C-360 produkowany był ponad 20 lat temu, a mimo to maszyny te wciąż cieszą się dużą popularnością na rynku. Ciągniki rolnicze Ursus kojarzą nam się z tradycją i niezawodnym działaniem, ponadto cechują się dobrym stosunkiem jakości do ceny. Dlaczego nadal uwielbiamy te ciągniki? Jakie zalety mają maszyny tego typu?

Dlaczego Polacy tak cenią stare Ursusy?

Sprawne maszyny rolnicze

Prowadzenie własnego gospodarstwa rolnego wiąże się z korzystaniem z szeregu maszyn, które pozwolą codziennie wykonywać swoją pracę. Części do maszyn rolniczych bardzo często są kupowane w internetowych sklepach rolniczych, które zyskują uznanie na rynku. Sklep rolniczy jest miejscem, gdzie znajdziemy potrzebne urządzenia i części do maszyn rolniczych w stosunkowo niewielkich cenach i korzystając ze sprawnych zamienników. 

Starsze ciągniki Ursus produkowane były przez Zakłady Mechaniczne Ursus i odznaczały się żywotnością w działaniu i wytrzymałością, dlatego już od lat są używany w rolnictwie. Najbardziej popularne Ursusy bazują na prostocie wykonania i łatwej naprawie, dzięki czemu bez problemu wymienimy zużyte części do ciągników. Okazuje się, że Ursusy nie są skomplikowane w naprawie, gdyż opierają się na łatwym dostępie do elementów składowych silnika i osprzętu. Niskie koszty części do Ursusa to jedne z wielu zalet tych maszyn, które cieszą się niesłabnącą popularnością już od dziesiątek lat. 

Ciągniki rolnicze Ursus

Polacy cały czas kochają stare Ursusy, gdyż wyróżniają się mobilnością i praktycznością. Posiadają ponadto oryginalne walory praktyczne, a części do Ursus C-360 i Ursus C-330 są uważane za najtańsze na rynku. Nie bez powodu rolnicy zazwyczaj stawiają na internetowy sklep rolniczy – tutaj znajdą szereg potrzebnych części do Ursusa w niewygórowanych cenach. Jeśli chodzi o Ursus C-330 z powodzeniem jest on stosowany w pracach leśnych, gdyż daje możliwość sprawnego przemieszczania się pomiędzy drzewami w obszarach leśnych. Ta maszyna rolnicza wyposażona została w dwustopniowe sprzęgło, które pozwala współpracować z maszynami, które wymagają zatrzymania ciągnika w czasie pracy maszyny. Urządzenie sprawnie sobie radzi nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych. Kolejnym plusem Ursusa jest z pewnością fakt, że odznacza się on niskim zużyciem paliwa w dłuższej perspektywie. W niewielkich gospodarstwach rolnych ten aspekt jest niezwykle pożądany. 

Dlaczego Polacy tak cenią stare Ursusy?

W przypadku Ursusa C-360 stwierdzić można, że cechuje się większą wszechstronnością, co oparte jest na większej mocy silnika. Użytkownicy tej maszyny rolniczej wskazują, że jest ona w zasadzie niezniszczalna, a trudne warunki nie mają wpływu na działania ciągnika. Co ciekawe, nieco starsi rolnicy cały czas mają sentyment do ciągników Ursus i są im wierni od lat. Części do Ursusa są stosunkowo niedrogie, co jest kolejnym plusem Ursusa. Internetowe sklepy rolnicze oferują ciekawe rozwiązania i posiadają szereg potrzebnych elementów zamiennych do maszyn rolniczych. 

Już od wielu lat uwielbiamy ciągniki Ursus, gdyż są niezawodne i działają przez długie lata bez konieczności ciągłych napraw. 

Pokaż więcej

Starsze artykuły

Back to top button
Close