Porady

Rolniku dbaj o zdrowie! Wybieramy siedzenie do ciągnika

Rolnicy spędzają naprawdę wiele czasu w polu, ich praca jest niezwykle męcząca i wymagająca. Dlatego, bardzo ważne jest zadbanie o właściwe siedzenie do ciągnika. Powinno ono zwiększać komfort pracy i gwarantować zdrową i ergonomiczną postawę. Warto wiedzieć na co zwrócić uwagę wybierając siedziska do ciągnika. 

Dlaczego warto wybrać właściwy fotel do ciągnika?

Ergonomia pracy to bardzo ważna kwestia, która wiąże się bezpośrednio z bezpieczeństwem, a także komfortem pracy. Dlatego wybór właściwego siedziska do ciągnika ma niezwykle duże znaczenie. Fotel jest niezbędny podczas obsługiwania ciągników, a także innych, podobnych maszyn. Należy zadbać o to, aby spełniał on najważniejsze założenia. 

O czym należy pamiętać wybierając siedzenie do ciągnika?

Wybierając siedzenie do ciągników należy zwrócić uwagę nie tylko na wygodę, ale także na ergonomię. Bardzo ważna jest możliwość regulacji ustawień, właściwego odchylenia oparcia, a także dopasowania amortyzacji do masy ciała. Idealnie dopasowany sprzęt z pewnością się sprawdzi podczas wielogodzinnej pracy na roli. 

Wybierając siedziska, należy także zwrócić uwagę na to, aby pasowały one do płyty montażowej o właściwych wymiarach. Przed dokonaniem zakupu, należy się upewnić, czy będzie ono pasowało do właściwego ciągnika, czy innego urządzenia. 

Fotele powinny być dobrze wyprofilowane i wygodne, a także powinny chronić operatora przed wszelkimi wstrząsami, a także wibracjami. Warto zwrócić szczególną uwagę na siedziska pochodzące od zaufanych i popularnych producentów. 

Co jeszcze warto wiedzieć o fotelach do ciągnika?

Wile polecanych modeli foteli do ciągników pochodzi od Polskich producentów. Najczęściej wybierane produkty są wykonane z wysokiej jakości, trwałych materiałów. Jest to bardzo ważne, ponieważ praca w traktorze jest niezwykle intensywna i często kończy się pękaniem czy rozrywaniem, niektórych materiałów. 

Z pewnością nie warto decydować się na siedziska słabej jakości. Warto zadbać o to, aby fotele miały podwójne szwy i były dobrze wykrojone. Dzięki temu, zbyt mocne słońce, ani wysoka temperatura, czy też ciężka praca trwająca wiele godzin, nie doprowadzą do większych uszkodzeń. 

Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę jest szybki montaż. Poszczególne siedzenia mogą różnić się od siebie kształtem, mogą także być jedno lub dwuczęściowe. Zależnie od rodzaju ich montaż może przebiegać w delikatnie inny sposób. 

Rolniku dbaj o zdrowie! Wybieramy siedzenie do ciągnika

Popularne rodzaje siedzisk do ciągnika 

Warto zaznaczyć, że na rynku dostępne są siedziska mechaniczne, które uchodzą za jedne z najtańszych, a także nieco droższe siedziska pneumatyczne. Ich zaletą bez wątpienia jest regulacja siedziska i oparcia, a także możliwość demontażu zagłówka. Szczególnie polecane są popularne na rynku siedzenia Grammer. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się siedzenia do ciągnika amortyzowane pneumatycznie, pochodzące właśnie od tego producenta. 

Wybór siedziska pneumatycznego znacznie zwiększa komfort długich godzin pracy i wpływa pozytywnie na stan zdrowia rolników. Dbanie o kręgosłup to niezwykle ważna kwestia! Dlatego z pewnością warto dbać o komfort pracy, aby nie nabawić się żadnych poważnych problemów zdrowotnych. 

Pokaż więcej

Starsze artykuły

Back to top button
Close