Porady

Rozpylacze do RSM – charakterystyka

Nie można spodziewać się wystarczających efektów na polu, jeśli do rozprysków stosowane są zużyte już rozpylacze. Wielkość kropli w takich rozpylaczach odbiega od normy. Nie da się utrzymać równomierności oprysku i założonej dawki cieczy roboczej na hektar. Warto zainwestować więc w dobry rozpylacz do RSM, który posłuży nam przez długie lata.

Rozpylacz do RSM

Do rozpylania różnych nawozów stosuje się odmienne końcówki aplikujące preparat. Płaskostrumieniowe rozpylacze należy więc wymienić na końcówki rozlewowe do płynnego nawożenia, odznaczające się posiadaniem paru okrągłym otworów. Przeważnie korzysta się z rozpylaczy do RSM wyposażonych z 3 do 7 otworów, przez które dystrybuowany jest roztwór na pole. Poprzez odpowiednie rozmieszczenia otworów, elementy tworzą kształt płaskiego wachlarza parasola albo stożka. Podczas doboru właściwych końcówek warto zwrócić uwagę na to, czy dysze RSM są dobrze dopasowane do głowic oraz kołpaków. W przypadku konieczności wymiany tychże części, niestety trzeba liczyć się z kolejnymi wydatkami. Dysze do RSM tak samo jak w przy rozpylaczach do ochrony roślin są określone różnymi kolorami, które oznaczają dany wydatek cieczy. 

Dobrej jakości rozpylacz do RSM w internetowym sklepie rolniczym

Wysokiej jakości rozpylacze i dysze RSM (np. dysza eżektorowa) można zakupić między innymi w internetowym sklepie rolniczym. Jedynie dobre dysze pozwolą na równomierną aplikację środka na polu, z tego względu warto postawić na sprawdzone i cenione rozwiązania. Niejeden internetowy sklep rolniczy oferuje wytrzymałe i solidne rozpylacze, które gwarantują bezawaryjną pracę przez długi czas. Decydując się na zakupy w takim sklepie mamy do wyboru nie tylko dysze, ale także inne części rolnicze, takie jak między innymi części do ciągników. Zakupimy tam również wysokiej jakości części do innych maszyn rolniczych. Co ważne zaufany i sprawdzony sklep online może zaoferować najlepsze części zamienne, nieodbiegające w żadnym stopniu od tych oryginalnych, a do tego w bardzo atrakcyjnych cenach. Internetowy sklep rolniczy to świetne miejsce na szybkie i udane zakupy, jedynie dobrych i cenionych części.

Charakterystyka dyszy 5 otworowej

  • wyposażona w zdejmowaną kryzę dozującą, dzięki której czyszczenie jej jest niezwykle proste,
  • zapewnia równomierną aplikację nawozu, a to wszystko dzięki idealnie dobranym kątom oraz wydatkom danych otworów i zachodzeniu na siebie strumieni będących obok siebie na belce opryskiwacza końcówek,
  • wytwarza 5 strumieni,
  • zakres ciśnienia roboczego wynosi od 2 do 4 barów,
  • optymalny zakres wysokości belki opryskiwacza to około 75 cm,
  • nadaje się do płynnego nawożenia upraw polowych, również wodnym roztworem saletrzano-mocznikowym RSM,
  • wyprodukowana z polimeru, wytrzymałego i odpornego na ścieranie oraz działanie substancji chemicznych,
  • dysze można zakupić w różnych oznaczeniach wydatków (02,025,03,04,05,06,08)
  • norma ISO 10625:2005.

Urządzenia do oprysków RSM

Dzisiejsze opryskiwacze i ich części układu cieczowego są produkowane z tworzyw sztucznych albo ze stali nierdzewnej. Materiały te są więc całkowicie odporne na RSM. W przypadku kiedy części robocze są wykonane z kolorowych metali oraz ich stopów, wówczas nie należy stosować roztworu RSM. Bardzo ważny jest stan powłok lakierniczych i tych zabezpieczających metalowe elementy przed korozją. Przed podjęciem się prac z zastosowaniem RSM trzeba koniecznie uzupełnić wszelkie ubytki powłok, a po użytkowaniu należy dobrze oczyścić opryskiwacz, aby nie zalegały w sieci, w internetowych sklepach rolniczych i to właśnie tam można również zakupić dysze RSM.

Pokaż więcej

Starsze artykuły

Back to top button
Close