Części do maszyn rolniczych

Gdzie kupić części do pługa?

Pługi to jedno, z najbardziej podstawowych narzędzi używanych przez rolników. Chociaż techniki uprawy roli, coraz mocniej kładą nacisk na uprawę bezorkową, to jednak wciąż nie możemy zastąpić wydajnego sprzętu, jakim jest pług. Wydajność maszyny rolniczej jest nieoceniona, jednak wciąż pozostaje kwestia wymiany części do maszyn rolniczych. Z pomocą przychodzą nam internetowe sklepy rolnicze. Nie tylko zaoszczędzają nam, tak cenny czas który lepiej przeznaczyć na zbiór, ale również pozwalają na wcześniejsze planowanie prac konserwujących maszynę, tym samym zwiększenie wydajności zbiorów.

Gdzie najlepiej kupować części do pługów?

By najlepiej zabezpieczyć się przed utratą cennego czasu, najlepiej o wymianie części użytkowych pomyśleć zawczasu. Wiadomym jest, że każde opóźnienie w zbiorach, to mniejsze pieniądze finalnie. Dlatego dobór odpowiednich części rolniczych, to pierwsza rzecz na którą należy zwrócić uwagę. Kiedy już wybierzemy producenta i część na jakiej nam zależy, warto zastanowić się jak wiele czasu zajmuje nam wyjazd na zakupy. Wiadomo, że sklepy stacjonarne z częściami do maszyn rolniczych, nie są rozsiane po całej Polsce, nie spotkamy ich w każdym mieście i na każdym rogu, jak sklepu spożywczego. Aby pojechać na zakupy musimy liczyć, co najmniej godzinę na sam dojazd. Następnie sama wizyta w sklepie zajmie nam sporo czasu. W końcu należy dobrze przejrzeć każdą specyfikację oraz wytrzymałość lemieszy, dłut czy odkładni. Jedna przewiduje 10 ha wytrzymałości, a inna nawet do 100 ha! Kiedy już wybierzemy, tą która wydaje się być właściwą, to musimy jeszcze potwierdzić przy odbiorze z hurtowni nasz wybór, bo w końcu jeżeli nie potwierdzimy tego teraz, trzeba będzie znowu zatrzymać pracę i wybrać się w drogę, aby wymienić zakupiony towar. Zatem do właściwych czynności, czyli montażu możemy przystąpić dopiero pod koniec dnia. Kiedy to wrócimy z centrum handlowego. Zatem cały dzień pracy zostaje nam wyjęty z grafiku. Pytanie: czy w dobie tak rozbudowanej gospodarki internetowej, nie warto zaoszczędzić dnia pracy, dokonując zakupu przez internetowy sklep rolniczy? Wiadomo wszak, że sklep stacjonarny czynny jest w godzinach, kiedy rolnik może pracować na polu. Natomiast przewagą rolniczego sklepu internetowego, jest fakt że samego wyboru części, analizy ceny do kosztów i wybrania odpowiedniego producenta, możemy dokonać nawet późnymi godzinami wieczornymi, kiedy na zewnątrz praca ustaje. I tutaj nie musimy już czekać w kolejce, dzień następny pozwala nam swobodnie pracować, nie zatrzymując nas w kolejkach, korkach czy na przebudowach dróg. Kurier przyjeżdża pod same drzwi i przekazuje nam paczkę. Wtedy to następuje pokwitowanie odbioru, ale warto już wtedy sprawdzić zawartość paczki! Jeżeli okaże się, że nastąpił błąd spokojnie można odesłać towar, czekając na właściwą część, tym samym wciąż nie tracą czasu na inne zajęcia niż zbieranie plonów. Jeżeli jednak paczka okaże się właściwa wtedy, tak jak w pierwszym przypadku zostaje już kwestia samego montażu.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupów zdalnych?

Z pewnością należy dokładnie sprawdzić czas wysyłki części do maszyn rolniczych, gdyż może się zdarzyć tak, że dany sklep liczy sobie nawet do 4 dni na wysyłkę. Jeżeli jednak jesteśmy w stanie, zaplanować czas dostawy, plus ewentualny czas na reklamację w sklepie, to jesteśmy w stanie uzyskać na zakupach poczynionych przez internetowy sklep rolniczy, nawet do dwóch dni roboczych zysku. Czyż taki przelicznik, nie jest ciekawą opcją? A wliczając do tego nerwy na wyszukanie wśród regałów odpowiedniej części, zamiast tego wpisanie w „lupkę” nazwy części, która wyskakuje po paru sekundach?

Dzisiejszy świat tak szybko pędzi, że nie ma co liczyć na ulgę. Maksymalizacja wydajności czasu do pracy, jest jedynym i najrozsądniejszym wyjściem w dobie powszechnej cyfryzacji świata.

Pokaż więcej

Starsze artykuły

Back to top button
Close